Dve dilemy väčšiny rodičov. Rektálna rúrka a odsávačka soplíkov na vysávač

Popravde, mala som z týchto dvoch vecičiek – pomôcok strach. Ani nie tak z rúrky ako z odsávačky na vysávač. Zo začiatku sme používali takúto odsávačku na soplíky. Jednoduchú – obyčajnú – ťahali sme ústami.

Jeden koniec bábätku do nošteka druhý vám do úst. Odsávali sme najmä v noci. Ja aj manžel na striedačku. Na zeleno sme videli už po 3 min. ťahania. Ale stačila… No viete. Väčšie bábätká – viac soplíkov. Prišla prvá veľká nádcha. A musela som prehodnotiť doterajšie nástroje na odsoplenie 😀 Veľmi som sa bála odsávačky, ktorá sa pripája na vysávač. Veď im mozog vycucnem tým vysávačom. Poškodím im sliznicu a ktoviečo ešte… Bála som sa, ale s predošlou odsávačkou to ďalej takto nešlo. A tak som kúpila túto odsávačku v lekárni.

Ja som nám zaobstarala také balenie, kde boli 2 nadstavce. Nech má každý svoju. A poviem vám, najlepšia vec, akú som mohla pre ich frňáčiky urobiť. Vytiahlo všetko blé z nosa a super sa im dýchalo. Vôbec som im tak nevytiahla ani mozog ani nič iné…. Vysávač som dala na najslabší ťah ale aj keby som ho zvýšila, nič sa nestane, ťahám stále rovnakým tlakom, (podtlakom, nátlakom, pretlakom) ako i na najslabšom stupni. ALE! Netreba deťom vyťahovať každú hodinu soplíky. Vtedy sa im môže ozaj sliznica nosná poškodiť a častým ťahaním sa vytvorí viac soplíkov…. Používame ju doteraz a chlapci majú (zajtra 🙂 ♥ ) 2 roky.

Takže odsávačka na vysávač za mňa super.

Teraz poďme trochu otvorenejšiu, ešte viac „nechutnú“ tému a to je ďalší strašiak – rektálna rúrka. Hmmm, s ňou sme si užili. Ak neviete, ako vyzerá, tak páči. Zoznámte sa

Niektoré maminy, rodičia sú zásadne proti. Obavy ako – dieťa sa naučí, len takto kakať a čo potom alebo niečo mu tým strkaním rúrky do riťky poškodím a pod. Tieto obavy sú namieste, no keď sa vám dieťa zvíja od bolesti bruška, viete že nekakalo nejaký ten deň, bruško tvrdé alebo je dieťatko kolikové a má zastavení vetry je človek vďačný za takú malú rúrku a za jej zázraky, ktoré dokáže a najmä neskutočne pomôže dieťatku. Náš Gabko, ako som už spomínala, trpel kolikami. A koľkokrát sme v noci „rúrkovali“ a koľkokrát si tak super poprtkal a bolo dobre. Popravde sme mali dlhšie obdobie rúrky u Gabka, skoro každý druhý-tretí deň som mu ju dávala (áno, ukameňujte ma za to, že tak často, ale to čo predvádzal bolo niečo hrozné), no nič som mu tým nepoškodila a ani nemal neskôr problém kakať sám. A ani počas tohto obdobia. Jednoducho raz začas to samé nešlo. Keď sme začali s príkrmami a viac sa začali hýbať a samozrejme prestali koliky, bolo už lepšie a rúrka pre Gabka menej potrebná. U Sebinka sme ju dosť často používali tak asi v jeho 1 roku. On mal problém zasa s kakaním – bruško ho často bolelo a aj mal tvrdé eeeee , takže viac si viete domyslieť, určite nemusím viac rozpitvávať …. Ale problém prestal akonáhle sme Sebina dávali častejšie a častejšie na nočník. Rýchlo sa naučil robiť svoju veľkú potrebu tam a rúrka už nie je viac potrebná. Samozrejme, máme tohto pomocníka stále doma odloženého, stať sa môže, no nič sme chlapcom nepoškodili, neublížili a ani s veľkou potrebou nemajú žiaden problém. Takže opäť odporúčam (ale samozrejme každé dieťa je iné, každý problém môže byť iný, píšem len naše skúsenosti ).

473total visits,1visits today